Toți dintre noi știm zicala „ca acasă nu-i niciunde” și dorim ca mai ales în momentele cele mai grele prin care trecem, acelea de suferință, să putem simți căldura și dragostea familiei care ne susține. De aceea tratamentele la domiciliu (perfuzii, injecții, pansamente, etc.), oferite de noi, îți oferă această oportunitate, să ai suportul celor dragi și să îți întrerupi cât mai puțin rutina și activitățile de zi cu zi. În România, spre deosebire de țările mai dezvoltate, pacienții nu sunt foarte familiarizați cu „serviciile medicale la domiciliu”, pentru că nu știu încă că există și această alternativă.
De ce la domiciliu? Există un vast număr de pacienți care nu se pot mobiliza spre spitalele clujene, pacienți care preferă să evite infecțiile nosocomiale (preluate din spitale), sau pacienți care pur și simplu doresc să fie tratați acasă.